Kompleksowa usługa: badanie gruntu i roboty ziemne

geologia

Wiele firm zajmujących się badaniami geologicznymi posiada w swojej ofercie również roboty ziemne i budowlane. Z czego wynika takie połączenie? Otóż specjaliści „od ziemi” wiedzą o niej wszystko. Dysponują też odpowiednim sprzętem do badań, który świetnie sprawdza się jako sprzęt budowlany. Dlatego też często oferują kompleksową ofertę, którą warto wziąć pod uwagę.

Badania

Badania obejmują standardowe prace w terenie i badania laboratoryjne. Badania gruntu są niezbędne, aby bezpiecznie posadowić na nim budynek lub inne elementy infrastruktury. Dopiero znając dokładną budowę tego, co pod ziemią, można dobrać odpowiednie rozwiązania inżynieryjne które sprawią, że budynek będzie stał solidnie. Firma świadcząca tego typu usługi pomoże nam również w znalezieniu warstw wodonośnych i ewentualnym wywierceniu studni głębinowej. Wiercenie bez uprzednio przeprowadzonych, rzetelnych badań grozi ogromnymi kosztami, a w najgorszym wypadku – fiaskiem całego przedsięwzięcia.

Roboty ziemne i budowlane

Roboty ziemne to przede wszystkim uzdatnianie podłoża do przyszłego korzystania z niego. Zalicza się do nich wykonywanie wykopów, podbudów i fundamentów. Usługi mogą obejmować też budowę instalacji wodno-kanalizacyjnych i burzowych, a także roboty drogowe takie jak układanie kostki brukowej czy płyt betonowych. Skorzystanie z kompleksowej usługi przyśpiesza prace. Od razu po wykonaniu badań można rozpoczynać roboty. Firma robiąc badania gruntu może dokonywać także pierwszych pomiarów i planów, co znów jest sporą oszczędnością czasu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykonawca wykona usługę dokładniej i rzetelniej, skoro bazuje na wynikach badań przeprowadzonych w idealnie dopasowany do swoich potrzeb sposób. Można uniknąć sytuacji, gdy firma budowlana zwala winę za powstające problemy na poprzednią firmę, odpowiedzialną za dostarczenie badań.